Loobu otsingust

Muinsuskaitse

Süsteemlahendused arhitektuurimälestiste saneerimiseks

Arhitektuurimälestiste restaureerimine ja konserveerimine on tegevusala, mis seab planeerijatele ja kaasatud professionaalidele eriti kõrged nõudmised. Sõltuvalt arhitektuurimälestise säilitamise ülesandest ja konkreetsetest kahjustustest tuleb valida sobivad tehnoloogiad ja materjalid. Sel eesmärgil pakuvad Caparoli pädevad konsultandid oma nõuandeid ja abi.

Sajandeid on tihendatud talasüsteemiga puitkonstruktsioonide pragusid. Aja säästmiseks täideti väiksemad, kuni 10 mm laiused vett läbilaskvad praod sageli silikoon- või akrüülhermeetiku või isegi ehitusvahu ja -mördiga. See ei olnud aga hea alternatiiv, kuna need "tihendid" kukkusid mõne aasta pärast maha.

Optimaalne lahendus selliste pragude sulgemiseks leiti 2008. aastal Histolith Sanopas-Holzrisspaste puupragude pastaga. Seda toodetakse taastuvatest ressurssidest, pasta sisaldab linaseemneõli – tänapäevani on see turul ainulaadne toode.

Histolithi tootevalikut täiendatakse pidevalt, et kaitsta meie kultuuripärandit. Valikusse kuuluvad puhtalt mineraalsed, kahekomponendilised silikaatvärvid, dispersioon-silikaatvärvid, lubivärvid, tagasipööratavad sisevärvid: Histolithi programmiga on võimalikud kõik muinsuskaitse poolt lubatud variandid fassaadi- ja siseviimistluseks. Sortiment sisaldab ka trass-saneerimiskrohvisüsteemi, mineraalseid struktuurkrohve kui ka pahtlimasse. Spetsiaalselt mitte mõõtuhoidvatele puitehitusdetailidele arendati välja kõrgekvaliteetne linaõlivärv.