Loobu otsingust
E.L.F. –
Hinga vabalt!
E.L.F. –
Hinga vabalt!

E.L.F – tervisesõbralik värvistandard

Caparoli E.L.F. tooted on märgistatud rohelise E.L.F. logoga, mis vastupidiselt paljudele teistele konkureerivatele toodetele on teaduslikult sertifitseeritud kvaliteedimärge. E.L.F. tipptoodeteks on lisaks paljudele teistele: Amphibolin, Indeko-plus, Sylitol Bio Innenfarbe, CAPAROL Samtex 3, CAPAROL Samtex 7 ja CAPAROL Samtex 20.

Mida tähendab minimaalne emissioon?

Caparoli E.L.F. dispersioonsisevärvid annavad suure panuse ruumi õhu saasteainete vähendamisele. E.L.F. tooted on ELi lahustidirektiivi 2010. aastaks etteantud väärtusest isegi kolmkümmend korda madalama lahustisisaldusega ja võivad vastavalt definitsioonile sisaldada maksimaalselt 0,01 protsenti lahustit. Kuivamisel eraldub ruumi õhku praktiliselt ainult vesi. See on määrav kriteerium nii töötlejatele, kes on kuivavate sisevärvide aurudest kõige enam mõjutatud kui ka kõikidele inimestele, kes kauem siseruumides viibivad. Sellise väikese lahustikoguse korral on tavaolukorras oht tervisele välistatud. Keskkonna- ja tervisetundlikel kasutajatel on Caparol E.L.F. dispersioonsisevärvidega suurepärane võimalus anda oluline panus siseruumide õhu saasteainete vähendamisele ja seeläbi ka tervisele.

LOÜ (ingl. VOC)

21. aprilli 2004. aasta lahustidirektiiv (direktiiv 2004/42/EÜ) määrab lenduvate orgaaniliste ühendite (LOÜ) emissiooni piirid orgaaniliste lahustite kasutamise korral teatud värvides ja lakkides. LOÜ-d on lenduvad orgaanilised ühendid, nagu nt bensiin, mille õhkupaiskumisega kaasneb mõju inimeste tervisele. Lisaks põhjustavad LOÜ-d lokaalset või piiriülest fotokeemiliste oksüdantide tekkimist troposfääri piirikihis, mis võib viia looduslike ressursside kahjustumiseni.

Mis on TÜV?

TÜV on saksakeelne lühend mõistele Technischer Überwachungsverein (Tehnilise Järelvalve Ühing). See tähistab registreeritud ühinguid, kes teostavad erasektoris tehnilisi ohutuskontrolle, eelkõige ka selliseid, mis on ette kirjutatud riiklike seaduste või korraldustega. Algselt Saksamaal looduna tegutseb TÜV tänapäeval rahvusvaheliselt.

E.L.F. plus tehnoloogia

Tervis on meie kõige väärtuslikum vara. Caparoli tootevalik pakub palju konservandivabasid sisevärve, krohve, pahtlimasse ning krunte. Kontor või kodu – mõlemal juhul on võimalik saavutada ruumikliima, kus tuntakse end hästi ning saab lõõgastuda. Caparoli tooteid kasutades on võimalus luua konservandivaba seinaviimistlus alustades aluspinnast ning lõpetades pealispinnaga. Säilitusainetest loobumine annab turvatunde ka tundlikele inimestele, nt allergikutele, kui nad viibivad renoveeritud ruumides.

1985. aastal tõi Caparol esimesena turule minimeeritud emissiooniga ja lahustivaba värvi Indeko-plus E.L.F., millega algas uus dispersioon-sisevärvide ajastu. Alates sellest hetkest on terve Caparoli sisevärvide sortiment samm-sammult E.L.F. tehnoloogia põhiseks muutunud.

E.L.F. plus tehnoloogiaga astub Caparol veel sammu edasi: paljudest põhisortimendi toodetest on konservandid eemaldatud. Dispersioonsisevärvidele on loodud uus kvaliteeditase. Edumeelne ja patenteeritud tehnoloogia võimaldab tagada toodete säilivusaja ilma konservantideta ning säilitab samaaegselt toodete suurepärase kattevõime.

Tervisesõbralikud CAPAROL Samtex värvid

CAPAROL Samtex seeria värvid on teenitult Baltikumi populaarseimate värvide hulgas alates nende esmakordsest ilmumisest turule 2002. aastal. Algselt töötati need välja spetsiaalselt Baltikumi turu jaoks, tuginedes selle traditsioonidele ning toote omaduste ja kvaliteedi erinõuetele. Maalrite hinnangul on värve kerge pinnale kanda, tavatarbijale meeldib ühtlane lõpptulemus ning elegantne matt pealispind. Lisaks rõhutati seda, kui ohutud on CAPAROL Samtex värvid.

Ohutuse tagavad kaks tegurit: lihtne pealekandmine, mis võimaldab isegi mitteprofessionaalil saavutada hea tulemuse, ja teine ​​on seotud värvi tervisesõbralikkusega.

Lahustivaba ja minimeeritud emissiooniga

Alates 2007. aastast on CAPAROL Samtex värve toodetud vastavalt E.L.F kontseptsioonile – lahustiteta ja minimaalse emissiooniga. Värvi väike lenduvate orgaaniliste ühendite kogus muudab CAPAROL Samtex sarja värvid eriti sobivaks kõikides ruumides, kus peame igapäevaselt palju aega veetma – olgu need kontorid, koolid ja lasteaiad või meie kodud.

Värvil on klassikalised CAPAROL Samtex sarja omadused – seda on lihtne pinnale kanda, tulemuseks on ühtlane lõppviimistlus ja värv on toodetud vastavalt E.L.F. kontseptsioonile – see on tervise- ja keskkonnasõbralik. CAPAROL Samtex 3 on tavapärane valik lagede värvimiseks ruumides, kus soovitakse matti viimistlust.

CAPAROL Samtex sarja populaarseim värv – seda on lihtne pinnale kanda, tulemuseks on ühtlane lõppviimistlus ja värv on toodetud vastavalt E.L.F. kontseptsioonile – see on tervise- ja keskkonnasõbralik. CAPAROL Samtex 7 on tavapärane valik seinte värvimiseks.

Uusim täiendus CAPAROL Samtex seerias. Värvil on klassikalised tootesarja omadused, lisaks vastab värv märghõõrdeklassile 1, on vastupidavam ning väiksema värvikuluga. Sobib seinte värvimiseks, tänu täiustatud kulumiskindlusele sobib värv eriti hästi suure koormusega kohtadesse, nt koridorid, lasteaiad, koolid, hotellid.

CAPAROL Samtex 20 on CAPAROL Samtex sarja kõige vastupidavam värv. Värvitud pinda on väga hea puhastada, seejuures pind ei kaota oma algset välimust. Lisaks on värvil on klassikalised CAPAROL Samtex sarja omadused – seda on lihtne pinnale kanda, tulemuseks on ühtlane lõppviimistlus ja värv on toodetud vastavalt E.L.F. kontseptsioonile.