Loobu otsingust

Histolith

Ajaloolised värvid arhitektuurimälestistele

Histolithi värvitoonikaardid on valminud Caparoli ja riikliku muinsuskaitse, restauraatorite ning kohalike omavalitsuste esindajate vahelises koostöös. 

Värvikaartidel on kokku üle 360 värvitooni, mis on muinsuskaitse ja vanade hoonete restaureerimise valdkonna spetsialistidele väga heaks abivahendiks- kokku viiakse arhitektuuristiilid ja domineerivad värvitoonid.

Värvitoonide lähtepunktiks on valguskindlad mineraalsed pigmendid. Toonid on võetud restaureerimiste käigus valitud ajaloolistelt hoonetelt ning seejärel integreeritud värvikaardile.

Värvitoonid on reastatud järgmiselt:

  • 10 täistooni
  • 20 valget tooni
  • 49 pigmenti, millest igaüks algab pigmenteeritud värvitooniga ning sellele järgneb 10 erinevat heledusastet

 

Värvitoonide nimed viitavad ajalooliste pigmentide ja materjalide nimetustele. Sellekohase info leiad värvitooni tagumiselt lehelt, kus on välja toodud heledusaste, LCH väärtused, segamisvõimalused erinevates sideaine süsteemides ja referentsobjekti andmed.

Histolithi värvikaardid on saadaval kahes erinevas formaadis: värvikaart ja värvitooni kaust (suuremad tooni näidised). Mõlemad versioonid sisaldavad sama informatsiooni värvitoonide ja nende päritolu kohta.

Histolith värvikaart

Igapäevaseks kasutamiseks- praktiline formaat 21 cm x 7 cm, maksimaalselt 2 värvitooni ühel lehel.