ORIGINAL MELDORFER®

PÕHJAMAINE ISELOOM

Saksamaa põhjaosas Schleswig-Holsteinis asuv Original Meldorfer® tehas on alates 1979. aastast tootnud kvaliteetseid käsitsi valmistatud ning looduslikest liivadest ja mineraalidest lamelltelliseid. Loodusest inspireeritud ja traditsioonilisi käsitöövõtteid kasutades on loodud ainulaadsed kujundused. Meie tooted annavad igale hoonele erilise ning ainulaadse välimuse.

Ja tänu oma erakordselt vastupidavatele omadustele suudavad nad trotsida peaaegu kõike, mida ilmal neile pakkuda on. Meie tooted on loodud ajaproovile vastu pidama. Original Meldorfer® lamelltelliste näol on tegemist kaasaegse ja taskukohase ning tõeliselt loomingulise fassaadikujundusega.

KÕIK, MIDA KLINKRI JUURES ARMASTAD, AGA ...

Nagu klinker. Ainult parem.

ILUS

Traditsioonilisest telliskivi optikast kaasaegse disainini: Original Meldorfer® annab igale fassaadile ainulaadse ja autentse iseloomu. Peaaegu piiramatute disainivõimalustega saavad arhitektid luua mis tahes stiili, värvi või suurusega lamelltellise täpselt sellisena, nagu nad seda soovivad. Selle erilised tehnilised omadused võimaldavad seda kasutada igat tüüpi fassaadidel ja interjöörides alates SILSist ja monoliitkonstruktsioonidest kuni arhitektuurimälestiste restaureerimisprojektideni.

JÄTKUSUUTLIK

Original Meldorfer® on valmistatud looduslikust liivast ja mineraalidest, on biotsiidivabad ja keskkonnasõbralikud, millel on Sinise ingli (Der Blaue Engel) sertifikaat. Erinevalt telliskividest kuivatatakse Original Meldorfer® lamelltelliseid 70 °C juures mitte ei põletata 1000 °C juures. Need on ka tõeliselt kerged ja seetõttu transpordis oluliselt kliimasõbralikumad. Original Meldorfer®il on 60% vähem CO2 heitmeid kui klinkerplaatidel.

KAUAKESTEV

Otsus Original Meldorfer® kasuks tasub end ära ka pikemas perspektiivis. Fassaad püsib suurepärases seisukorras aastakümneid – ilma järelkuludeta. Original Meldorfer® pinnad on väga vastupidavad pragunemisele, löökidele, külmale, vetikate ja seente rünnakule ning lisaks ei tuhmu lamelltelliste värvitoon. Original Meldorfer® tulekindlad omadused muudavad selle turvaliseks valikuks igale fassaadile.

KASUMLIK

Original Meldorfer® ei realiseeri mitte ainult ambitsioonikaid projekte, vaid säästab ka raha. Võrreldes klinkrilahendusega võimaldab Original Meldorfer® kuludelt kokku hoida ligikaudu 20%. Arvestades lamelltelliste väikest kaalu, ca 5 kg/m2, ca 80% väiksem kui klinkerplaatidel, siis on nende paigaldamine lihtsam ja kiirem. Original Meldorfer® puhul ei ole vaja läbida klinkersüsteemile omaseid töömahukamaid protsesse, nt tüübeldamine läbi armeerimisvõrgu, vuukide täiendav tihendamine ja täiendavad tulekaitsemeetmed. See säästab aega ja vähendadab kulusid ja töömahtu paigaldusprotsessis.

PAINDLIK KASUTAMINE
Peaaegu igale süsteemile ja aluspinnale

PIIRAMATUD KUJUNDUSVÕIMALUSED
Loo oma disain

JÄTKUSUUTLIK
Madal COjalajälg & Sinine Ingel ökomärgis

VASTUPIDAV JA KAUAKESTEV
Pikaajaline süsteem ilma järelkuludeta

KIIRE JA LIHTNE PAIGALDAMINE
20% kiirem kui klinkri paigaldus

ERITI KERGED
Ideaalne SILSile ja ajaloolistele ehitistele

REFERENTSOBJEKTID

Original Meldorfer® -

Ajalooline elamukompleks, Hamburg

Original Meldorfer® -

Mitmepereelamu, Linz

Original Meldorfer® -

Virchowi kvartal, Magdeburg

Original Meldorfer® -

Talviku kodu, Tallinn

Original Meldorfer® -

FISK Residents, Tallinn

Original Meldorfer® -

Tobiase kodud, Tallinn

Original Meldorfer® -

Kalamaja Residents, Tallinn

Original Meldorfer® -

Rehabilitatsioonikeskus Benekom, Holland

Original Meldorfer® -

Korterelamu, Dortmund

Original Meldorfer® -

Almere Zilvermeeuwlaan, Holland

Original Meldorfer® -

Korterelamu, Zandvoort, Holland

Original Meldorfer® -

Kaupluse esifassaad, Berchem, Belgia

Ajalooline elamukompleks, Hamburg

Mitmepereelamu, Linz

Mitmepereelamu, Linz

Virchowi kvartal, Magdeburg

Talviku kodu, Tallinn

FISK Residents, Tallinn

Tobiase kodud, Tallinn

Kalamaja Residents, Tallinn

Rehabilitatsioonikeskus Benekom, Holland

Korterelamu, Dortmund

Korterelamu, Dortmund

Almere Zilvermeeuwlaan, Holland

Korterelamu, Zandvoort, Holland

Kaupluse esifassaad, Berchem, Belgia

KOLLEKTSIOONID

Original Meldorfer® lamelltellistel ei ole disaini ega stiili osas piiranguid. Kolm omanäolist disainikollektsiooni pakuvad ainulaadseid pealispindu igale stiilile ja maitsele. Urban Classic kollektsioon pakub traditsioonilise välimusega dekoratiivplaate. New Design kollektsioon pakub kaasaegseid värvi- kombinatsioone, mis sobivad praeguste disainitrendidega, samas kui My Meldorfer näitab meie toote piiramatuid võimalusi nii värvide kui ka kujundite osas.

Täieliku disainivabadusega Original Meldorfer® on veenev materjalivalik mitte ainult mälestise säilitamiseks koos klinkertellise välimuse truu reprodutseerimisega, vaid ka klassikalise telliseoptika kaasaegseks tõlgendamiseks uutel hoonetel. Töötoad tehases annavad arhitektidele võimaluse katsetada ja luua oma objektidele oma unikaalseid stiile. Tänaseks on rohkem kui 1600 partnerit välja töötanud oma individuaalsed, objektipõhised pealispinnad – kõik käsitsi valmistatud.

URBAN CLASSIC

Traditsiooniline tellise välimus

NEW DESIGN

Uued vaated & perspektiivid

MY MELDORFER

Loo oma disain – piiranguteta!

TEHNOLOOGIA TÄIUSLIK KOOSKÕLA

Original Meldorfer® lamelltelliseid saab kasutada peaaegu igal aluspinnal. Võrreldes täistelliste ja klinkriga on neil väike kaal ning lisaks on need väga õhukesed, mis tähendab vähem paigaldamisele kuluvat aega ja madalamaid kulusid. Need sobivad kasutamiseks fassaadi soojustussüsteemidel, ventileeritavatel fassaadidel, monoliitkonstruktsioonidel, kombineeritud fassaadidel ja siseruumides. Veelgi enam, Original Meldorfer® lamelltelliseid saab kasutada mis tahes isolatsioonisüsteemis, olenemata isolatsioonimaterjali paksusest, ja need sobivad suurepäraselt mineraalvillast, EPS-ist või polüuretaanist valmistatud paneelidele.

Difusiooniekvivalentse õhukihi paksussd = 0,9–1,3
Veeimavus 24 h< 0,5 kg/m2
Paksus4–6 mm
Kaalca 4,5-5,5 kg/m2
Paigaldusaegca 40–60 min/m2
Paigaldusseguca 2,5–3 kg/m2
Tuletundlikkus EN 13501-1 (Z-33.43-52) järgi  A2-s1,d0
Tuletundlikkus EN 13501-1 järgiB-s2,d0

 

Original Meldorfer® lamelltellised

Original Meldorfer® lamelltellised

PDF allalaadimine (11,6 MB)

PAIGALDUSJUHEND

Lisateavet Original Meldorfer® paigaldamise kohta leiad meie põhjalikest videoõpetustest.
Videotest leiad kõik, mida peaksid teadma Original Meldorfer® lamelltelliste sujuvaks ja ohutuks paigaldamiseks: alates paigaldamise põhitõdedest, vuukide töötlemisest, mõõtude määramisest, Original Meldorfer® segu pealekandmisest, fassaadi puhastamisest, vigade vältimisest, fassaadi parandamisest kuni õigete tööriistade kasutamiseni.

VIDEOÕPETUSED