JÄTKUSUUTLIKUD TOOTED
JÄTKUSUUTLIKUD TOOTED

Jätkusuutlikud tooted

Jätkusuutlikud koostised ja pakendid

Caparol on korduvalt viimistlusmaterjalide vallas taset tõstnud: tänapäevase dispersioonvärvitehnoloogia leiutamine 1936. aastal või maailma esimene minimeeritud emissiooniga ja lahustivaba sisevärv 1985. aastal on vaid kaks näidet. Kliima ja keskkonna kaitsmine ning tervislikud eluviisid on meie uurimistöös kesksel kohal. Caparolis käib säästva tehnoloogia, näiteks taastuvate toorainete kasutamine alati käsikäes kompromissitu kvaliteedi ja suurepäraste kasutusomadustega.

Jätkusuutlik premium sisevärv Indeko-plus

Biomassi tasakaalu teerajaja

Ressursside säästmiseks peame väga oluliseks vastutustundlikku toorainepoliitikat ning üha enam asendame toornafta ja maagaasi taastuva toorainega. Caparol on biomassi tasakaalu protseduuri kasutamise pioneer. See lähenemisviis asendab fossiilsed toorained väärtusahela alguses biogaasi ja bioõliga. Tulemuseks on sideaine, mis on valmistatud 100% taastuvatest toorainetest, ilma et see kahjustaks jõudlust ja kasutusomadusi. Meie esmaklassilise sisevärvi Indeko-plus sideaine vähendab CO2 heitkoguseid kuni 62%. Ühe aluse Indeko-plusi säästetud CO2 võrdub 460 km sõiduga keskklassi diiselautoga.

TOOTE JUURDE

Uue põlvkonna viimistlusmaterjalid, mis põhinevad taastuvatel toorainetel

Caparoli toodete uuenduslikes koostistes kasutatakse mitmesuguseid muid taastuvaid tooraineid: sojaõlist kartulitärkliseni. Meie puidupeitsi sideaine põhineb linaseemneidul (camelina). See taim on keskkonnale kasulik, kuna seda kasvatatakse koos hernestega ja selle pungad pakuvad ohustatud putukatele täiendavat toiduallikat. Caparol on selle toote eest pälvinud mitmeid auhindu, sealhulgas Green Tec Awardi, mis on üks maailma tähtsamaid keskkonnaauhindu. Asendades järk-järgult toornafta ja maagaasi taimse toorainega, vähendame oma toodete süsiniku jalajälge ja edendame bioloogilist mitmekesisust.

UNIVERSALLASUR AQUA (SAKSA K)

Taastuvad toorained, nagu kartulitärklis, linaseemneõli, camelina õli, sojaõli või biogaas, vähendavad erinevate Caparoli värvide CO₂ jalajälge.
Kergkrohvid suurema pinna katmiseks, väiksem materjalikulu

Kergkrohvid säästavad ressursse

Parimad ressursid on need, mida saame säästa. Näitena võib tuua meie ülikerged kasutusvalmis Capatect dispersioonfassaadikrohvid ja armeerimissegud, mis on kuni 30% kergemad, 20% kiiremini pealekantavad ja 30% väiksema kuluga kui tavatooted. Ehitaja peab vedama vähem ämbreid, saab katta suurema pinna ja krohvida rohkem fassaadipinda sama koguse materjaliga. Loomulikult on kergkrohvidel endiselt suurepärased omadused ilmastikukaitse, rahe- ja löögikindluse osas. Sellised krohvid annavad laia disainivabaduse heledatest kuni väga tumedate toonideni (HBW 5).

TOOTE JUURDE

Jätkusuutlikud Original Meldorfer® lamelltellised

Eriti kõrge materjaliefektiivsuse tagavad Original Meldorfer® lamelltellised, mis koosnevad enam kui 90% ulatuses looduslikust liivast ja kvaliteetsetest mineraalsetest täiteainetest. Materjali CO2 jalajälg on 60% väiksem kui tavalisel voodritellisel. Mineraalsed, ainulaadsed ja kerged plaadid on iga fassaadi võrratu stiiliikoon. Lamelltellised sobivad kasutamiseks soojustussüsteemides, monoliitkonstruktsioonides, kombineeritud fassaadidel ja ka siseruumides.

ORIGINAL MELDORFER® JUURDE

Lamelltelliste CO₂ jalajälg on 60% väiksem
Caparoli hall ämber koosneb 70% ulatuses taaskasutatud materjalist

Jätkusuutlik pakend

Caparol ei keskendu ainult keskkonnasõbralike valemite väljatöötamisele, vaid ka säästvale pakendile. Oleme võtnud eesmärgiks minimeerida plastiku osakaalu oma ämbrites ja samal ajal propageerida taaskasutatud materjalide kasutamist. Ühelt poolt tagab see vähem jäätmeid, teisalt vähendab COemissiooni hulka ja kütusekulu. Lisaks taaskasutatud plastist valmistatud plastämbritele kasutame ka eriti suure taaskasutusmääraga plekkämbreid.

JÄTKUSUUTLIKUD PAKENDID

Läbipaistvus on tähtis

Sertifitseeritud ehitusprojektide materjalide kriteeriumid on keerulised. Hoone jätkusuutlikuks muutmiseks on oluline läbipaistev teave. Caparolis toetame planeerijaid, pofessionaale ja investoreid asjakohase tooteteabega, nagu toote keskkonnadeklaratsioonid (EPD). Oleme jätkusuutlikkuse andmelehe pioneerid, mida tutvustasime juba 2013. aastal, kehtestades sellega uue tööstusstandardi. Tervislike ja jätkusuutlike toodete otsimisel aitavad orienteeruda arvukad välissertifikaadid nagu Blue Angel ökomärgis, TÜV või AgBB pitsat.

Caparol toetab läbipaistva teabega.
Enne taaskasutamist käsitsi sorteeritud tellised.

Taaskasutus fassaadil

Üks Caparoli uusimaid algatusi on vanade voodritelliste taaskasutamine, andes neile uuel fassaadil teise elu. Kõik need voodritellised on ainulaadsed ja neil on oma minevik: kasutatud tellised kogutakse käsitsi mahajäetud tööstuskohtadest, näiteks kasutusest kõrvaldatud söekaevandustest, puhastatakse ja seejärel töödeldakse. Neid kasutatakse väliste soojusisolatsioonisüsteemide viimistluskattena. Taaskasutus välistab vajaduse toota uusi voodritelliseid. See vähendab oluliselt ressursse ja energiakulu. See materjalitsükkel avaldab muljet nii jätkusuutlikkuse kui ka välimuse mõttes, mida ei saa tehases toota ja mis annab igale fassaadile ainulaadse välimuse.